Döntött a bíróság: nem büntetik meg Trumpot
A New York-i „hallgatási pénz”-üggyel akarták elérni, hogy Donald Trump elveszítse a választást, állítja a megválasztott elnök. A bíró sok kitartást kívánt Trumpnak második hivatali idejére.
Ellenzéki képviselőként gyakran találkozom azzal a véleménnyel, miszerint nem érdemes tiltakozni a kormány ellen, mert úgysem változik semmi. Ennek épp az ellenkezője az igaz: eddig csak akkor hátrált meg a hatalom, ha jelentős tiltakozásba ütközött.
„Láttuk, ahogy a KLIK melletti kormányzati érvek egyre inkább erejüket vesztették, és ma már nem is merik kijelenteni, hogy a centralizáció működik. Ehelyett sunnyogás van, meg fenyegetőzés, amiről első kézből származó információim vannak, hiszen mióta saját képviselői keretemből támogatom irodaszerekkel a választókerületem iskoláit, látom, hogy az intézményvezetők csak titokban merik átvenni az adományokat.
Szégyen, hogy idáig jutottunk. De ez az országot szétrabló, az egészségügyet és az oktatást lerohasztó kormány szégyene, nem a miénk. Nekünk, tiltakozóknak ki kell tartanunk, folyamatos, egyre erősödő nyomást kell kifejtenünk, és akkor meg fognak hátrálni, hiszen a Fidesz gyáva emberek gyülekezete.
Nekünk nincs mit veszítenünk, csak nekik van vesztenivalójuk. És bár övék a hatalom, az igazi erő mögöttünk áll, mert világosan látszik, hogy többségnek elege van abból, amit az oktatásügyben művel a kormány. Csak az a kérdés, hogy hiszünk-e abban, hogy érdemes tiltakozni. Nem a kormány az ellenfél, a nevetséges oktatáspolitikusaik és a pofátlan helyi klientúrájuk valójában jelentéktelen. Az igaz ellenfél a közöny, a sokak által vallott apátia, amelyből az a nézet következik, hogy nem érdemes tiltakozni.
Pedig érdemes. Ha a másik emberért, vagy a pedagógusokért nem hajlandó valaki kiállni, ám legyen. De azt mindenkinek értenie kell, hogy itt nem is csak róluk van szó, hanem a saját gyerekeinkről és az ő jövőjükről. Az ő szemükbe nézve gondolja végig mindenki, hogy tűri-e tovább azt, amit a kormány az oktatással művel.”